Typy pleti

types-1Suchá pleť

Vaše pleť je suchá a napnutá, občas jsou viditelné šupinky na tvářích, bradě a čele. Kolem rtů a očí se mohou vyskytovat jemné vrásky. Pro tento typ pleti je důležité používat hydratační přípravky pro denní péči. Dopřejte pleti také v noci dostatek hydratace. Jednou týdně používejte hydratační pleťové masky a udržujte tak pleť jemnou a pružnou bez výskytu jemných vrásek.

types-2Normální a smíšená pleť

Pokožka má nerovnoměrný tón. Na nose, bradě a čele se může více mastit a lesknout, zatímco tváře, oblast očí a rtů může být spíše suchá. Chcete-li udržet svoji pleť zdravou a v dobrém stavu, je třeba dodržovat denní rutinu péče o pleť, která zahrnuje čištění a hydrataci.

types-3Mastná pleť

Pleť je lesklá s viditelnými rozšířenými póry. Make-up na pleti často dlouho nevydrží. Výhodou mastné pleti bývá nižší výskyt vrásek, ale je třeba o ni správně pečovat, abychom zabránili lesku a vzniku pupínků.

 types-4Citlivá pleť

Pleť je jemná, snadno dochází k jejímu podráždění a zarudnutí. Citlivá pleť je často dána geneticky, reaguje na nesprávnou stravu, změny počasí, hormonální nerovnováhu nebo některé kosmetické přípravky. O citlivou pleť je třeba pečovat pomocí jemných a zklidňujících přípravků.