Slavné tváře

celebrity_carousel_2021_v2-compressed_0

 

Celebrity z celého světa milují Éminence Organic Skin Care a mnoho z nich si dopřálo a ošetření pleti od prezidenta společnosti Boldijarre Koronczay.

Všichni naši fanoušci z řad celebrit nás našli sami prostřednictvím svých kosmetiček a vizážistů nebo o nás slyšeli ve svém okolí. Jsme potěšeni, že hvězdy milují naše výrobky stejně jako my a sdílejí nadšení z přírodní, organické a biodynamické péče o pleť.

 

 

cameron_diaz2

 Cameron Diaz

The beautiful Cameron Diaz picked our Facial Recovery Oil in her "Guide to Summer: Inside My Beach Bag"!  "A drop goes a long way to relieve any dryness in your skin from the sun and water. A drop on each cheek after your shower will do wonders."

 

 

 

 

 madonna3Madonna

“There’s this line of products called Éminence, made with natural ingredients, and that’s what I’m using right now.” Madonna raved. “Everything they make smells like food — there’s a blueberry facial cleanser [Blueberry Soy Exfoliating Cleanser], a toning serum that smells like raspberry [Strawberry Rhubarb Hyaluronic Serum], and a divine body scrub that smells like coconut [Coconut Sugar Scrub]. It’s really good.”

 

     

        

jessical_biel4 Jessica Biel

Our Eight Greens Youth Serum is one of her travel essentials: "Constant flying dries out my skin, so I make sure I moisturize everything. I always have [it] in my carry on."

 

 

 

eminence-megan-fox-march-27-17

 Megan Fox

“When I travel I pack a small makeup bag with Éminence Rose Cleanser which is organic and smells good enough to eat,” she says.

 

 

 

 

 

alanis_morissette2

 Alanis Morissette

 “I never leave home without my hydrating mist. It’s made by the Hungarian skincare line Eminence. My mom is Hungarian, so I feel like I’m being loyal to her”

 

 

 

 

 

  eminence-sarah-michelle-gellar-march-27-17Sarah Michelle Gellar

     “Eminence, thank you for everything”