Projevy pleti a její stav

 

 

Projevy pleti a její stav mohou mít různé podoby, ale správná péče s aktivními bylinnými složkami může zajistit neuvěřitelné výsledky.

AcnePROBLEMATICKÁ PLEŤ

Problémy s pletí mohou postihnout každého v jakémkoli věku od dospívajících až po dospělé.
Obvykle je charakterizována mastnou až normální kůží, která trvale vylučuje kožní maz, je reaktivní, podrážděná a často zarudlá.
Problematická pleť je způsobena řadou faktorů, jako je znečištění povrchu pokožky, stres, nevyvážená strava, hormonální výkyvy a nadprodukce mazu, což je přirozeně vyprodukovaný olej. Dobrou zprávou je, že může být časem zmírněno snížením stresu, pravidelným cvičením pro odstranění toxinů z těla, zdravou výživou a použitím přirozené organické péče o pokožku, aby byla kůže čistá a zdravá.

RoscaiaROSACEA / RŮŽOVKA

Někdy zaměňovaná za problematickou aknózní pleť, růžovka neboli rosacea se často projevuje na kůži jako zánět a zčervenání na nose, čele, lícních kostech nebo bradě. Zanícené kapiláry na povrchu pokožky způsobují pleti červený, skvrnitý nebo nerovný vzhled. Rosacea je obvykle genetickou chorobou, ale je známo, že určité faktory ji zhoršují. Je vhodné se vyhýbat horkým tekutinám, alkoholu, slunci a extrémním teplotám. Používání výrobků určených ke zklidnění pokožky pomůže tišit podráždění a zmírnit zarudnutí.

agingZNÁMKY STÁRNUTÍ

Mezi dva základní znaky stárnutí pleti patří vrásky a povadlá kůže. Produkce přírodního kolagenu se s věkem zpomaluje a kůže vypadá méně pevná. Stárnutí je nevyhnutelné, existují však způsoby, jak minimalizovat dopad na náš vzhled a vývoj jemných linií a vrásek. Nejlepší dlouhodobou prevencí pro všechny typy pleti je zdravý životní styl, denní ochrana před slunečním zářením a cílený režim péče o pleť.

firmnessHYPERPIGMENTACE/ NESJEDNOCENOST PLETI

Definovaná vzhledem tmavých skvrn, pih, jizev nebo celkově nesjednoceným tónem pleti. Hyperpigmentace může ovlivnit jakýkoli typ pleti a má široké spektrum závažnosti. Jedná se o zvýšenou produkci melaninu v kůži. Vliv prostředí, stres, stárnutí a post-zánětlivá pigmentace jsou faktory, které ovlivňují změny tónů pleti a zbarvení. Chraňte před budoucím poškozením přípravky s ochranným faktorem a vyhledejte produkty, které jsou speciálně navrženy tak, aby minimalizovaly tmavé skvrny a hyperpigmentaci.

pore_sizeROZŠÍŘENÉ PÓRY

Bez ohledu na věk nebo pohlaví je vzhled rozšířených pórů běžným projevem kůže. Póry jsou kanálky sloužící k dodávání zjemňujícího kožního mazu v pokožce (běžně označovaný jako "olej").  Každý má viditelné póry, ale některé přirozeně produkují více mazu, což vede k většímu rozšíření póru. Kožní maz také oxiduje, když se dostane na povrch pokožky, což způsobuje, že se póry stanou viditelnými a rozšiřují se. Velikost pórů se může zvyšovat s věkem, protože kůže ztrácí elasticitu. Při pravidelném čištění a jemném obrušování se maz odstraní z povrchu pokožky, což snižuje viditelnost pórů. Používání minerálních make-upů, které nezanáší póry, může pomoci Vaší pleti vypadat bezchybně. Tělo pomocí pórů produkuje kožní maz a tím změkčuje pokožku.

eye_careOČNÍ OKOLÍ

Kůže v očním okolí je sedmkrát tenčí než kůže zbytku obličeje. Tato přirozeně jemná kůže je velmi náchylná na účinky slunečního záření, stárnutí, nedostatek výživy a dehydratace. Kůže kolem očí odráží sebemenší nerovnováhu ve zdraví pokožky a je také náchylná k vráskám, tmavým kruhům a otokům. Vzhledem k tomu, že oči jsou jedním z nejvýraznějších rysů obličeje, každodenní hydratace, týdenní oční masky a dokonce lehké exfoliace se specificky cílenými produkty zajistí, že tato jedinečná zóna obličeje zůstane pevná a tónovaná.

firmnessNEDOSTATEK PEVNOSTI

Stejně jako svaly po celém těle mohou svaly pod povrchem pleti ztrácet svou pevnost. Když se svalová vlákna a elastin prodlužují důsledkem stárnutí, životního stylu a výživy, vypadá to, že kůže vypadá povadle. Dehydratovaná kůže může způsobit ztrátu vitality v oblasti očního okolí a rtů. Konzistentní, cílený režim péče o pleť a pravidelná masáž obličeje jsou klíčovými způsoby, jak udržet pokožku zdravou a pevnou.

sun_carePOŠKOZENÍ SLUNCEM

Strávit příliš mnoho času na slunci může mít za následek dočasné i dlouhodobé poškození kůže. Jednou z nejběžnějších stavů v důsledku opalování je okamžitá dehydratace a bolestivé, svědivé zarudnutí. Dlouhodobý pobyt na slunci může v průběhu času trvale poškodit drobné cévy, kapiláry, které vytváří dojem červené a skvrnité pleti. Abyste předešli negativním účinkům slunečního záření, udržujte pokožku chráněnou a hydratovanou během času stráveného na slunci.